IV Niedziela Adwentu 22-12-2024 r.
- Przed nami ostatnie 2 dni Adwentu: jutro i pojutrze dwie ostatnie w tym roku Msze Roratnie o godz. 7:00 – serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian!
- Dziś ostatnia możliwość zaopatrzenia się w poświęcone opłatki wigilijne.
- W Wigilię – we wtorek, 24. grudnia nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00.
W przedświątecznych przygotowaniach zachowajmy spokój i umiar, aby te piękne Święta były czasem miłości rodzinnej, radości i życzliwości, bez niepotrzebnych nerwów i pośpiechu. Przy wigilijnym stole pamiętajmy szczególnie o osobach samotnych. Niech czas Bożego Narodzenia przyniesie naszym Rodzinom i Ojczyźnie tak bardzo potrzebne pojednanie i przebaczenie. W modlitwie pamiętajmy o tych, którzy odeszli już do Domu Ojca, a z którymi łączyły nas więzy życia i miłości.
Niech Wieczerza Wigilijna w naszych domach przebiega w duchu Wiary, miłości i wzajemnego szacunku. Warto wyciągnąć rękę do zgody do kogoś spośród bliskich, znajomych czy sąsiadów. Rozpocznijmy domowe Wigilie od modlitwy, czytania fragmentu Pisma Św. o narodzeniu Zbawiciela (Ewangelia wg św. Łukasza, rozdział 2) i łamania się opłatkiem. Cieszmy się wspólnym śpiewem kolęd i pastorałek. Zachęcamy, aby wziąć z kościoła do swojego domu Betlejemskie Światło Pokoju – znak naszej otwartości na przychodzącego Jezusa (harcerze przyniosą dziś na Mszy o 11.30). - Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy od Pasterki:
O godzinie 21.00 – zapraszamy na PASTERKĘ szczególnie dla Rodzin z dziećmi.
O godzinie 24.00 – tradycyjna PASTERKA dla wszystkich Parafian.
W Boże Narodzenie 25. grudnia PIERWSZA MSZA W KOŚCIELE BĘDZIE o godz. 8:30 i kolejne według porządku niedzielnego (NIE BĘDZIE MSZY o godz. 7.00 !!!). - W drugi Dzień Świąt, 26. grudnia Msze według porządku niedzielnego.
O godz. 10:00 będzie Msza św. w intencji Małżeństw, które w tym roku obchodziły okrągły Jubileusz Sakramentu Małżeństwa (zakończony cyfrą 0 lub 5). Wszystkich Małżonków, obchodzących taki Jubileusz prosimy o zgłoszenie się do Zakrystii i wpisanie się na listę. Dla każdej pary będzie przygotowany imienny dyplom pamiątkowy.
Taca w II Dzień Świąt będzie przeznaczona na KUL. - Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy w czasie Adwentu pomogli osobom ubogim i potrzebującym. Mimo, że nie było w tym roku możliwości zorganizowania parafialnej akcji Świątecznych Aniołów, to jednak jest wśród nas wiele osób, które potrafią okazać bezinteresowną pomoc i życzliwość. Bardzo serdecznie za to dziękujemy.
- We wtorek, 31. grudnia o godz. 18.00 będzie Msza Dziękczynna za kończący się 2024 rok, a po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.
- Kolędowe wizyty duszpasterskie rozpoczniemy 2. stycznia (czwartek). W tym roku odwiedzimy wszystkich Parafian z domów jednorodzinnych i na zaproszenie nowych Parafian z bloków. Szczegółowy plan wizyt kolędowych podamy w przyszłą Niedzielę.
- Od ponad miesiąca kościół jest ogrzewany. Temperatura wewnątrz kościoła wynosi ok. 15 stopni. W związku z wysokimi kosztami gazu bardzo prosimy – dbajcie o to, by drzwi kościoła były zamknięte – aby uniknąć przeciągów. Dotyczy to szczególnie sytuacji wychodzenia z kościoła po Mszy świętej – aby po wyjściu zamykać za sobą drzwi.
- Wszystkim naszym Parafianom życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!
Pobierz jako PDF