Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (9. Niedziela zwykła) 31-05-2026r.
- Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej przybliża nam najważniejszą prawdę naszej Wiary – Bóg jest naszym Ojcem, Jego Syn zbawił świat i przez Ducha Świętego działa zawsze w Sakramentach Świętych.
- Dziś jest ostatni dzień spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej, do których każdy katolik powinien przystąpić zgodnie z Przykazaniami Kościoła.
- W najbliższą środę o 17.00 będą czytane Wypominki Całoroczne za Zmarłych połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego a o 18.00 Msza z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
- W najbliższy czwartek, 4. czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i całego świata. Uroczysta Procesja Bożego Ciała przejdzie następującą trasą: wyjście z kościoła w prawo w kierunku ulicy Warszawskiej, ulicą Warszawską do Hallera, dalej ulicą Słowiańską do Alei Krakowskiej, i ul. Warszawską do Powstańców Warszawy. Powrót do kościoła Aleją Krakowską. Pierwszy Ołtarz przy budynku OSP w Piastowie przygotują Strażacy. Drugi Ołtarz przy ul. Słowiańskiej przygotują Siostry Franciszkanki. Trzeci Ołtarz przy posesji Pani Malinowskiej przygotują okoliczni mieszkańcy. Czwarty Ołtarz przy kościele przygotuje pan Zdzisław Mikołajczyk z Sodalicją Mariańską. Bardzo prosimy Parafian z wymienionych ulic o współpracę i pomoc w przygotowaniu Ołtarzy, oraz o udekorowanie trasy tegorocznej procesji. Dzieci Komunijne i Rocznicowe zapraszamy do udziału w Procesji z strojach liturgicznych, a dziewczynki do sypania kwiatów. Prosimy o Wasze zaangażowanie w Procesję do niesienia chorągwi, feretronów i baldachimu, ministrantów, lektorów i asystę kościelną. Za udział w Procesji Bożego Ciała można uzyskać odpust zupełny.
Msze święte w Boże Ciało będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00 – suma z Procesją oraz Msza wieczorna o 18.00. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy wieczornej. - Przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00 – będziemy śpiewać Nieszpory Eucharystyczne z recytowaną Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Procesją wokół kościoła. Zapraszamy asystę kościelną, ministrantów oraz dziewczynki sypiące kwiaty.
- Na piątek po Bożym Ciele Arcybiskup Adrian Galbas udzielił DYSPENSY od postu. Jest to Pierwszy Piątek Miesiąca: Spowiedź pierwszopiątkowa rano w czasie Mszy o 7.00 i o 8:00 oraz po południu od 17:30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:00 do 18:00 oraz po Mszy wieczornej do 20.00. W Piątek księża odwiedzą w domach osoby chore i starsze ze spowiedzią i Komunią świętą. Nowe osoby do odwiedzin można zgłaszać w Zakrystii.
- W sobotę o 8.00 Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a po niej Nabożeństwo Pierwszosobotnie z Różańcem.
- W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia. Dobrowolną ofiarą będzie można wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, dostępnej w naszym parafialnym kiosku.
Katolickim pogrzebem pożegnaliśmy w minionym tygodniu:
- Śp. Ewę STERNA 3. Śp. Sławomira BISKUP
- Śp. Wiesławę STACHELSKĄ 4. Śp. Jolantę LIPIŃSKĄ
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
- Piotr URBAŃSKI, kawaler z Parafii św. Wincentego Ferreriusza w Bożęcinie Dużym oraz Adrianna MELANIUK, panna z naszej Parafii – zapowiedź 1.
Narzeczonych polecamy modlitwie Parafian, aby założyli szczęśliwą chrześcijańską Rodzinę. Jeśli ktoś zna przeszkody między nimi – powinien powiadomić Kancelarię Parafialną.
Pobierz jako PDF